Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο Περιστερίου κύριο Ανδρέα Παχατουρίδη, που μας τίμησε με την παρουσία του, κατά τη διάρκεια της επίσκεψής του  στο σχολείο μας, την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2023

Τον Δήμαρχο συνόδευαν ο κύριος Γιακουμής Ευάγγελος, που ήταν κάποτε μαθητής του 9ου Γυμνασίου Περιστερίου και η κυρία Καραγκιουλέ Κωνσταντίνα πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του 9ου Γυμνασίου Περιστερίου.

Ευχαριστούμε θερμά τον Αντιδήμαρχο Παιδείας και Κοινωνικής Πολιτικής. του Δήμου Περιστερίου, κύριο Θεοδωράκο Αναστάσιο, που επισκέφτηκε το σχολείο μας, την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023, για να ενημερωθεί σχετικά με τα κτιριολογικά προβλήματα που υπάρχουν.

Ο Αντιδήμαρχος Παιδείας και Κοινωνικής Πολιτικής, μας διαβεβαίωσε για τη σταδιακή αποκατάσταση όλων των κτιριολογικών προβλημάτων που υπάρχουν στο σχολείο μας.

Την ημέρα της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς, Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, ο Σεβαστός  π. Λεωνίδας Στ. Αμοργιανός από την ενορία του Ιερού Ναού Αγίας Μαρίνας στην Ανθούπολη τέλεσε την Ακολουθία του Αγιασμού, για τους/τις μαθητές/μαθήτριες, τους/τις εκπαιδευτικούς, τους γονείς και τους κηδεμόνες, στο 9ο Γυμνάσιο Περιστερίου,  παρουσία των Δημοτικών Αρχών.

Ευχαριστούμε θερμά :

-τον Αντιδήμαρχο Ψηφιακής Διακυβέρνησης του Δήμου Περιστερίου, κύριο Τσίνα Γεώργιο,

- τον Πρόεδρο της 1ης Δημοτικής Κοινότητας, κύριο Λουκόπουλο Παναγιώτη,

- τον κύριο Γιακουμή Ευάγγελο, υποψήφιο δημοτικό σύμβουλο,

-την κυρία Καραγκιουλέ Κωνσταντίνα, Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Γυμνασίου Περιστερίου,

- τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,

-  τους γονείς όλων των μαθητών και των μαθητριών,

που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Ευχόμαστε σε όλες και όλους μια καλή, δημιουργική και αποτελεσματική χρονιά.

Αγαπητοί  γονείς  και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη του Σχολικού Έτους  2023-2024  θα  πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11-9-2023 και ώρα 8.30 π.μ. Ώρα  προσέλευσης  μαθητών/τριών   8.15 π.μ.

Η Διεύθυνση του σχολείου μας  και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται στους μαθητές και τις μαθήτριες Καλή Σχολική Χρονιά!