ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Στατιστικά Επισκέψεων

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Παρασκευή, 22 Φεβρουάριος 2013 16:42

Το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει 3ήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη στις 23,24 και 25 Φεβρουαρίου. Στην εκδρομή θα συμμετάσχουν:

1) Η ομάδα μαθητών και καθηγητών που υλοποιούν πολιτιστικό πρόγραμμα με θέμα τα Βυζαντινά μνημεία παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς. Θα ξεναγηθούν στα παλαιοχριστιανικά και Βυζαντινά μνημεία της Θεσσαλονίκης.

2) Η ομάδα European School Radio, η οποία θα παρευρεθεί στην πανελλήνια συνάντηση στη Θεσ/νίκη όλων των σχολείων που συμμετέχουν στο Μαθητικό Διαδικτυακό Ραδιόφωνο. Στη συνάντηση θα γίνει ανταλλαγή απόψεων για το μέλλον του Μαθ/κού Διαδ/κού Ραδιοφώνου και θα βραβευτούν τα σχολεία με τη μεγαλύτερη ακροαματικότητα.

Και οι δύο ομάδες θα ξεναγηθούν στη Βεργίνα και στο Αρχαιολογικό Μουσείο της Θεσ/νίκης.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 14 Μάρτιος 2013 16:55